
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Output Type | I²C |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 3 V |
| Accuracy | 2 °C |
| Resolution | 9 bit |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
